TEDAVİLERİMİZ

İmplant

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Dişlerde meydana gelen renklenmeleri diş beyazlatma işlemi ile giderilebilir ve daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi diş taşı temizliği işlemi sonrası yapılan polisaj işleminden oldukça farklıdır. Diş beyazlatma işleminde dişin kendi renk tonu 2-3 ton kadar açılabilmektedir.

Gülüş Tasarımı

Güldüğünüz zaman ortaya estetik ve güzel bir görüntünün çıkması, dişlere bağlıdır. Eğer dişleriniz düzgün bir şekilde sıralanmışsa ve beyazsa gülüşünüz daha da güzelleşir. Ancak lekelenmiş, üst üste gelmiş ve çarpık dişler, estetik bir gülüşün önüne engel oluşturur. Dişlerinizin aynı zamanda dudak yapınız ve yüz yapınız ile de uyumlu olması gerekir. Eğer diş yapınız, yukarıda saydığımız estetik özelliklere uymuyor ve bu nedenlerden dolayı gülüşünüzden memnun değilseniz, çözüm gülüş tasarımıdır.

Pedodonti

Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır. Pedodontistler bu dönemde bebek, çocuk ve gençlerin ağız diş sağlığı gereksinimlerine göre önleyici ve tedavi edici her türlü tedavi ve koruyucu uygulamaları gerçekleştirmektedirler.

Ortodonti

Alt çenenin önde ya da geride olması gibi bozukluklarda hastanın yaşı göz önünde bulundurularak tedavi yöntemine karar verilir. Hasta ergenlik çağında ve alt-üst çene yapısının geride olması durumu mevcut ise ortodontik tekniklerle tedavisi mümkündür. Eğer hasta yetişkin ise, iskeletsel bozuklukların tedavisi ortodonti ve cerrahi işbirliği ile gerçekleştirilir.

Zirkonyum Porselenler

Metal desteksiz diş kaplama alanında kullanılır. Zirkonya maddesi oksijen ile birleştiğinde oldukça sert bir hal alır ve diş hekimliği alanında kullanılır.

Zirkonyum, ışık geçirgenliği olan bir maddedir. Böylece diş renginde doğallık yakalanır. Kaplamalarda en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesi yapay görünümden kaçınmaktır. Zirkonyum ile hastalarımıza bu doğallığı sağlayabiliyoruz.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi enfekte olmuş veya çürümüş dişleri onararak kurtarmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi sırasında dişin sert dokusunun içindeki kök kanalı adı verilen doğal boşlukta bulunan yumuşak doku olan pulpa ile diş siniri çıkarılır, dişin içi temizlenir ardından açılan boşluk doldurulur.

Diş Dolgusu

Dolgu işlemi, çürümüş, kırılmış ya da çatlak olan dişlere uygulanan bir yöntemdir. Çürümüş dişlerin fonksiyonlarını yerine getirmesi amacıyla çeşitli işlemler ve maddelerle diş restore edilir. Diş dolgusu geçmişten beri çok kullanılan bir uygulamadır. Beklemeden, zaman kaybetmeden uygulanan bu yöntem, dişi tamamen kaybetmenin önüne geçer.

Diş Protezi

Protezler, eksik dişlerin yerine yerleştirilen ve ağzınıza takılıp çıkarılabilen dişlerdir. Proteze alışmak zaman almakla ve asla doğal dişler gibi olmamakla beraber, günümüzde yapılan protezler, eskilere oranla daha doğal görünümlü ve daha kullanışlıdır.

Ağız Sağlığı Taraması

Ağız sağlığı taraması, diş tedavisi yapılmadan önce diş kontrolü yaptırmak anlamına gelmektedir. Dişler sıklıkla fırçalanıp, temizlense bile belirli problemlerden kaynaklı hastalıklar oluşabilmektedir. Diş ve ağız hastalıkları pek çok sebepten kaynaklı olarak gündeme gelebilmektedir. Bu sebeple diş ve ağız hastalıklarının hangi sebepten kaynaklı olduğunu anlamak amacı ile diş ağız sağlığı taraması işlemi yaptırılmaktadır.